Žilinské duly

Slovenské dulyMeno: PaedDr. Barbora Gondová, certifikovaná dula
Telefón: 0907 818 191
E-mail: barboragondova@gmail.com


Som certifikovaná dula, laktačná poradkyňa a poradkyňa pri nosení. Mamičky sprevádzam od roku 2010. V Žiline som spolu so Zuzanou Ondrušekovou založila Centrum pre tehothné a dojčiace ženy so sídlom na Hájiku, Kempelenova 12, Žilina. V Centre robievam individuálne aj skupinové prípravy na pôrod, podľa rozhodnutia partnerov.
Mám tri detičky. Nakoľko sa posledný synček narodil už v 25. týždni tehotenstva, mám bohaté skúsenosti s predčasne narodenými detičkami.
Počet detičiek narodených s mojim doprevádzaním môžete vidieť v následujúcom grafe:

Slovenské duly
 
Slovenské dulyMeno: Mgr. Zuzana Ondrušeková
Telefón: 0915 611 189
E-mail: zuzana.ondrusekova@gmail.comTehotenstvo a pôrod sú krásnym, ale zároveň aj náročným obdobím v živote ženy. Príroda nám poskytla úžasných 9 mesiacov na to, aby sme sa stotožnili s rolou matky, ktorou sa každá žena stáva v okamihu narodenia svojho dieťatka a mentálne v nej zostane už navždy. Počas tehotenstva, samotného pôrodu a po pôrode, prežíva matka veľmi silné emócie – radosť , hrdosť, víťazstvo, ale i strach, úzkosť a napätie. Preto je dobre, ak ma pri sebe niekoho, kto jej porozumie a všetky emócie prijme s láskou a porozumením :)
Ako dula, žena a dvojnásobná matka rada poskytnem podporu mamičkám i obom rodičom, počas tehotenstva, prípravy na pôrod, ako aj osobnej podpory počas celého pôrodu a následne i obdobia šestonedelia a dojčenia.
 
Slovenské duly
Meno: MVDr. Irena Peňa, SAKHom
Diplomovaná homeopatka, certifikovaná dula a certifikovaná laktačná poradkyňa
Telefón: 0911 254 420
telefonické poradenstvo po-pi 20:00-21:00

Volám sa Irena Peña a som dula a certifikovaná laktačná poradkyňa. Pochádzam zo Španielska, kde som vyrástla a vyštudovala veterinárnu medicínu. Po štúdiu som sa ďalej vzdelávala v alternativnej medicine a začala som sa venovať iným spôsobom liečenia ako sú fytoterapia a neskôr homeopatia. Práve cez tieto alternatívne terapie som prišla do kontaktu s mnohými mamičkami a začala som si uvedomovať, aká veľmi veľká udalosť v živote pôrod je, ako pre bábätko, tak aj pre mamičku a jej partnera a že priebeh pôrodu zanecháva hlboké stopy. Uvedomila som si, že mamičky potrebujú pri pôrode psychickú a morálnu podporu, priateľskú ruku a známu tvár, ktoré ich počas celého pôrodu podporujú a neopustia. Toto ma priviedlo k profesii duly.
Ako dula mám príležitosť tehotné mamičky a ich partnerov podporovať v tehotenstve, počas pôrodu a šestonedelia. Poskytujem súkromnú prípravu na pôrod a tiež skupinové semináre pre tehotné mamičky “Pôrod s láskou”, doprovod k pôrodu a návštevy doma počas šestonedelia.
Ako certifikovaná laktačná poradkyňa pripravujem tehotné mamičky na dojčenie a po pôrode poskytujem pomoc, poradenstvo a podporu počas celej doby dojčenia.